Jakie buty do szkoły wybrać dla dziecka?

Jakie buty do szkoły wybrać dla dziecka?

dziecko buty szkoła

Przed pierwszym wrześniowym szkolnym dzwonkiem warto poczynić zakupy, które odciążą nieco jesienny budżet. Należy zwrócić uwagę na zmianowe buty, jeden z większych wydatków, najlepiej wybrać taki model, które doskonale sprawdzi się również w sferze sportowej.

Wakacje – czas urlopów, odpoczynku, przerwy od szkoły i nauki; zazwyczaj czas ten jest całkowicie beztroski, spędzany na przyjemnościach i rozrywkach. Wato sobie jednak uświadomić, że miesiące te miną bardzo szybko, nadejdzie jesień, a wraz z nią – powrót do szkoły. 1 września to symboliczny moment dla rodziców i dzieci – rozpoczynający kolejny etap, kolejne 10 miesięcy intensywnego zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Jest to także czas wzmożonych wydatków – warto więc pomyśleć o nich zawczasu, by móc sensownie rozłożyć je w czasie.

Każdy rok szkolny generuje duże zakupy: lista podręczników, książek, ćwiczeniówek zdaje się nie mieć końca, każde dziecko, obojętnie, czy jest uczniem szkoły podstawowej czy średniej, musi zaopatrzyć się w stos zeszytów, wiele przyborów do pisania, podkreślania, zakreślania, kolorowania, a także całe zaplecze plastyczno-techniczne: farby, bloki rysunkowe i techniczne, pędzle, plastelina, glina, to wszystko z pewnością przyda się podczas artystycznych zajęć. Na tym jednak lista zakupów się nie kończy… piórnik, nowy plecak lub torba, strój  na WF, a także zmianowe buty są kolejnym sporym wydatkiem

Dlatego warto do zakupów podejść z głową i strategicznie wygrać tę nierówną walkę. Jeżeli planujemy zakup butów dla naszego dziecka, należy od razu zwrócić uwagę na to, by zakupiony model był odpowiedni nie tylko do chodzenia po szkolnych korytarzach, ale także by był odpowiedni do ćwiczeń podczas lekcji wychowania fizycznego. Najpopularniejszymi butami są halówki.

To właśnie one doskonale sprawdzą się do biegania i przemieszczania się po halach sportowych, które mają wyjątkowe podłoże – dzięki temu, że buty – halówki- mają jasne podeszwy, najczęściej beżowe lub szare, nie będą zostawiały śladów i nie będą rysowały podłóg -a na to zwraca się ogromną uwagę! Wybór takich butów to także doskonała inwestycja w zdrowie dziecka – są elastyczne, dlatego wszelka aktywność sportowa będzie w nich po prosty wygodna, są przewiewne – w ten sposób także bardzo higieniczne, a co najważniejsze halówki to buty stabilne i wzmocnione po bokach, by móc chronić stopy dziecka w każdej sytuacji, nawet podczas niesamowicie wzmożonego treningu czy intensywnego ćwiczenia. Antypoślizgowe podeszwy zapewnią dobrą przyczepność do podłoża, nie pozwolą, by komukolwiek powinęła się noga!